Warsztaty Masażu LOMILOMINUI.

Kurs – Świątynny Masaż Lomi Lomi Nui

Warszawa Nowolipie:

Program i daty kursu:

 • LOMILOMI-ruch na plecach cz. 1, 1-2.07.23
 • LOMILOMI-ruch na plecach cz. 2, 15-16.07.23
 • LOMILOMI-ruch z przodu 3, 29-30.07.23
 • LOMILOMI-rotacje i powtórzenie, cz. 4, 12-13.08.23

Opis kursu:

Masaż Lomi Lomi zmienił i uzdrowił życie wielu ludzi,

wzbogaca również życie tych, którzy go wykonują.

Unikalną jakością Lomi Lomi jest odczucie przepływu energii w ciele, która pobudza do życia, miłości i rozwoju świadomości.

Obejrzyj relację uczestników poprzedniego kursu Lomi Lomi:

https://youtu.be/tW0eYP9sfJY

Lomi Lomi jest formą tradycyjnego masażu hawajskiego, którego korzenie sięgają legendarnych hawajskich uzdrowicieli.

Działa on na dwóch poziomach:

 • podstawowym – przynosi przyjemne odprężenie i uwalnia od skutków stresu oraz zmęczenia
 • zaawansowanym – jest intensywniejszą pracą z ciałem, która pomaga uwolnić z ciała głębokie napięcia i blokady

Lomi Lomi ma duże walory zdrowotne, które wspierają krążenie krwi i przepływu energii witalnej w ciele.

Według medycyny naturalnej pomaga to w leczenie wielu chorób oraz jest świetną formą profilaktyki utrzymywania ciała w zdrowiu.

Z punktu widzenia zachodniej psychoterapii i pracy z ciałem pomaga on uwolnić się od stłumionych emocji, otworzyć się na miłość i przyjemność (co stanowi ważny krok ku szczęściu i uzdrowieniu).

Na poziomie duchowym masaż ten pogłębia kontakt z własnym psychologicznym i duchowym centrum, Duszą, Wyższym Ja (każdy posiada osobistą tego definicję) które jest źródłem uzdrowienia i integracji.

Poprzez masaż lomilomi możliwe jest głębokie uzdrawianie i zmiana wzorców w ciele, uwalnianie blokad i otwieranie się na energię życia i miłość.

Masaż Lomi Lomi jest połączeniem miłości, ducha i techniki.

Polega na nacieraniu ciała olejem wykonując przy tym taneczne ruchy, które wzbudzają przepływ uzdrawiającej energii i pozwalają zintegrować ciało, umysł i duszę.

W prawidłowym wykonywaniu masażu Lomi Lomi ważna jest znajomość WSZYSTKICH ruchów ciała, które składają się na całokształt masażu oraz prawidłowe ich wykonywanie.

Podczas kursu instruktor będzie nauczał wykonywania całego, poprawnego ruchu, gdyż to w połączeniu z miłością i duchem, pozwala aby masaż Lomi Lomi zadziałał na głębszym i transformującym poziomie.

Opanowanie prawidłowej techniki masażu (postawy, ruchów itd.) na początku wymaga więcej wysiłku, ale z czasem umożliwia wykonywanie masażu bardziej efektywniej i skuteczniej oraz przynosi dużo większe możliwości oddziaływań terapeutycznych.

Na kursie nauczysz się PRAWIDŁOWEJ TECHNIKI masażu:

 • przodu i tyłu ciała
 • rotacji – czyli uwalniania napięć w barkach i biodrach

Nauka  i praktyka masażu Lomi Lomi może stać się również świetną okazją do uczenia się kochania siebie, rozumienia swojego ciała, bycia w ciele, rozwijania świadomości ciała i zdolności do samoregulacji oraz samoleczenia.

Doświadczenia w pracy pokazują że nauka Lomi Lomii wpłynęła pozytywnie na:

 • zmianę życia wielu ludzi
 • odczuwanie większej miłości do siebie
 • podniesienie poziomu energii i radości życia
 • zdolności kreowania swojego życia w zgodzie z sobą.

Oprócz tego zdobędziesz wiedzę praktyczną i teoretyczną w zakresie:

 • hawajskiej filozofii związanej z masażem
 • pieśni hawajskich
 • podstawowych kroków hawajskiego tańca hula
 • kroku fregaty

Dodatkowo uczestnicy będą mogli skorzystać z:

 • porannych zajęć automasażu – sposobu uwalniania napięć w ciele
 • wieczornych medytacji z wykorzystaniem hawajskich pieśni

Kurs jest otwarty zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych praktyków masażu.

Na miejscu zapewniamy wodę, kawę, herbatę i przekąski.

Prowadzący:

Mateusz Wiszniewski – zajmuje się od lat pracą z ciałem, masażem, tańcem, jogą czi kung i różnymi formami medytacji i rozwoju, jest arteterapeutą i Zen Coachem.

Zaprosił do Polski Susan Floyd – hawajską nauczycielkę masażu Lomi Lomi, która podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniami z polskimi uczniami.

Bezpośrednio pod jej okiem przez 10lat (1000 godzin szkolenia) uczył się tradycyjnego masażu Lomi Lomi oraz był jej organizatorem warsztatów.

Od lat swoimi umiejętnościami dzieli się podczas samodzielnie organizowanych warsztatów.

Dwa razy odwiedził Hawaje.

Mateusz posiada również wiedzę oraz doświadczenie w zakresie masażu Shiatsu, Kobido, automasażu oraz metody Tragera. Ukończył 4 letnie szkolenie zachodniej psychoterapii zorientowanej na pracę z ciałem i szkolenie „Czytanie Ciała” w ujęcia Reicha.

Jest też instruktorem Jogi wg Sivanandy i Czi Kung Healing Dao.

Prowadzić też sesje pracy z emocjami i przekonaniami, uzdrawianie przodków i linii rodowej w celu uwalniania głębszych blokad ciele i przepływie energii.

Sprawy organizacyjne:

Kurs odbywa się co dwa tygodnie.

Ważne abyście w przerwach między warsztatami ćwiczyły na kimś kolejne elementy masażu.

Cena kursu 2000PLN, płatna całość do 30.05

Po 30.05-cena 2400PLN.

Aby zarezerwować miejsce należy dokonać zgłoszenie udziału a potem przedpłatę 500PLN na konto: Merkury-Mateusz Wiszniewski, Millenium Big Bank S.A. nr konta: 08-11602202-0000000028169266

Noclegi i wyżywienie we własnym zakresie.

Na kursie jest tylko 6 miejsc-mała grupa sprzyja nauczeniu się dokładnie masażu.

Mogę często dokonywać korekty i pomagać Wam doskonalić ruch.

Istnieje możliwość zorganizowania kursu LOMI w terminie 28.04-03.05 w wersji wyjazdowej. Wtedy dochodzi opłata za nocleg i pobyt w ośrodku.

(W wersji wyjazdowej kurs jest bardziej intensywny i krótszy).

Kontakt i informacje:

stardance33@gmail.com, 791927957,

Masaż LOMILOMINUI jest głęboko transformującym doświadczeniem.

Wykonywany był tradycyjnie przez Hawajskich Uzdrowicieli w celu przywracania zdrowia, dobrego samopoczucia i harmonii ze sobą, z naturą i w relacjach z innymi ludźmi. W trakcie masażu pracuje się nad uwolnieniem powierzchownych i głębokich napięć w ciele fizycznym, emocjonalnym, energetycznym i duchowym.

Wiele osób po uwolnieniu się od napięć i doświadczeniu przepływu energii miłości w trakcie masażu, zmieniło swoje życie, stało się bardziej ucieleśnionymi i pełnymi istotami ludzkimi oraz zaczęło się rozwijać w kierunku bardziej spełnionego i harmonijnego życia.

Na unikalną uzdrawiającą siłę masażu, składa się wiele czynników.  Jednym z najważniejszych jest uniwersalna siła uzdrawiającej energii miłości z, którą poprzez intencję łączymy się na początku masażu. Miłość jest jedną z najważniejszych podstawowych potrzeb człowieka i jednocześnie jest najsilniejsza uzdrawiającą energią i jest to równocześnie najważniejsza uzdrawiająca energia w masażu LOMI.

Jednocześnie unikalna siła uzdrawiająca LOMI jest związana z techniką rytmicznych kroków i ruchów wykonywanych w trakcie masażu-które przypominają uzdrawiający taniec, które wymagają od masażysty ugruntowania, koordynacji ruchowej i rytmicznej.

Ta alchemiczna kombinacja pozwala w trakcie masażu sięgać z większą mocą po integracje ciała, umysłu i uzdrawianie energią miłości. Masażysta, który opanuje technikę masażu LOMI jest w stanie masować przez długie okresy czasu będąc na wysokim poziomie energii i wibracji.

LOMILOMI jest skuteczną terapią ciała i umysłu, problemów zdrowotnych, które wynikają z zaburzenia krążenia energii jak i emocjonalnych, które wynikają z nadmiernego napięcia, zranień emocjonalnych jak i zaburzeń więzi.

Masaż uwalnia napięcia i przywraca przepływ energii z ciała fizycznego, uwalnia blokady z ciała energetycznego, pomaga uwolnić stłumione emocje oraz wzorce zapisane głęboko w podświadomości.

Dobry masażysta Lomilomi, w trakcie masażu łączy się z uzdrawiającą energią miłości, Wyższym Ja i przekazuje ją osobie masowanej. Według Huny, główną przyczyną wszelkich chorób jest stres i napięcie. Poprzez uwalnianie napięć, masaż wyzwala uzdrawiające siły organizmu, co może doprowadzić do poprawy samopoczucia, zdrowia, kondycji fizycznej, wspierać procesy leczenia i psychoterapii.

KORZYŚCI Z MASAŻU:

Masaż Lomilomi może działać na bardzo wielu poziomach i polecać go można ludziom, którzy potrzebują:
-zrelaksować się, wypocząć, uwolnić od stresu,
-cierpią na choroby psychosomatyczne,
-pragną uwolnić się od głębokich chronicznych napięć,
-nie otrzymały w dzieciństwie wystarczająco dużo miłości, zwłaszcza akceptującego i wspierającego dotyku,
-chcą bardziej zaakceptować swoje ciało, pokochać i zaakceptować siebie,
-są w procesie głębokich zmian i transformacji,
-czują się zablokowane, wydaje im się, że utknęły w ślepym zaułku i potrzebują odnaleźć nowe rozwiązania,
-potrzebują się przygotować do nowego etapu w życiu,
-są na ścieżce rozwoju osobistego, czy duchowego.

„Tygodniowy warsztat z nauki LomiLomi z Mateuszem Wiszniewskim, był dla mnie głębokim doświadczeniem. Poza poznaniem technik masażu i możliwością ćwiczenia ich każdego dnia, miałam szanse doświadczyć uzdrawiającego działania tego masażu na ludzkie ciało, energetykę i całe życie. Były to 7 dni wypełnione ćwiczeniami, śpiewem, tańcem hula oraz masowania i bycia masowanym. Było to niezwykle transformujące doświadczenie które wpłynęło realnie na przepływ energii w moim ciele i moim życiu. Po tym kursie gdy wróciłam do domu z radością i wiedzą zaczęłam wykonywać ten masaż dla innych ludzi, pomimo iż nie jestem masażystką z wykształcenia. Był to też dla mnie tydzień wielkiego relaksu i dobrej zabawy, smacznego jedzenia z osobami które stały mi się bliskie. Bardzo polecam.” K.Z.

Od wielu lat prowadzę różne kursy i szkolenia wykorzystujące metody pracy z ciałem: nauczyłem masażu LOMILOMI-50 absolwentów kursów LOMI, uzdrawiającego tańca (około 200 absolwentów warsztatów Akademia Terapii Ekspresyjnych), prowadziłem regularnie warsztaty Czi Kung i Jogi dla senioró

Kontakt i informacje : stardance33@gmail.com, 791927957, www.terapiaprzezsztuke.pl, facebook/Holistyczna Praca  z Ciałem

RELACJE UCZESTNIKÓW:

Lomilomi i uwalnianie od stresu:

„Po masażu, miałam taki zajebisty dzień. Nagle mi wszystko odpuściło. Zwykle byłam sfrustrowana, że się nie wyrabiam. Wstałam rano z uczuciem spoko. Wszystko zrobię. Robiłam super rzeczy. Co zrobię, to zrobię. Zrobiłam tak dużo jak nigdy. Potem po kilku dniach wracałam do starego napięcia ale już w mniejszym stopniu.” (studentka psychologii).
Ta relacja jest dobrym przykładem tego jak masaż wpływa na rozluźnienie i uwolnienie się od napięć. Stres i napięcie ograniczają nasze możliwości, powodują uczucie napięcia i presji. Po masażu pojawia się uczucie relaksacji i odprężenia i w sumie można zrobić o wiele więcej.
„Czuje się świetnie, wyluzowany. Wszystkie napięcia odeszły, czuje się wyciszony, wyluzowany, bez złych myśli. Wszystko przeszło. Złe intencje odeszły. Naprawdę rzadko się tak czuje. Bardzo mi to pomogło.” (uczeń szkoły średniej)
Napięcie w ciele może powodować powstawanie i utrzymywanie się złych nastrojów, myśli-negatywnego myślenia. Po masażu ma się tendencję, by widzieć świat w jaśniejszych barwach. W ten sposób, systematyczny masaż może wspierać przemianę umysłu i osobowości, na skutek rozpuszczania chronicznych napięć.

Lomilomi jako relaksacja i regeneracja:

„Czuję się bardzo dobrze, odprężenie ciała i umysłu. Widziałam obrazy: rzeka, morze i delfiny”.
(dział marketingu, obsługa klienta).

„Udało mi się zrelaksować. Byłam na Hawajach. Dzisiaj miałam dużo spraw związanych z biznesem i byłam spięta. W trakcie masażu udało mi się o tym zapomnieć i zrelaksować. Czuję odprężenie.”
(pracuje w biznesie, posiada wykształcenie bioenergoterapeuty).

Obie relacje są dosyć podobne. Interesujące jest, że obie osoby, bez żadnych sugestii z zewnątrz miały wizje i obrazy związane z hawajską symboliką: morze, delfiny, Hawaje. Z pewnością są to obrazy kojarzące się ze stanem relaksacji i odprzężenia. Stan ten pomaga w regeneracji po pracy.

Lomilomi i duchowe uzdrawianie.

Masaż 1:
„Czuje pulsowanie wszystkich ciał, wibracje wszystkich czakramów. Czuje wibracje i pulsowanie w promieniu kilku metrów. Widzę kolory, dużo fioletu. Pulsuje, płynie falami. Czuje niesamowite odprężenie psychiczne. Jest to wolność jakiej nie doświadcza się na co dzień. Robię się płynna, znikam i nie ma mnie i jestem wszędzie. Trzeba się zebrać do kupy i wstać i to jest największy problem po masażu”.

Masaż 2:
„Dziś odczuwam masaż na bardzo subtelnym poziomie. Za każdym razem odbieram go inaczej. Dziś czuje się bardzo, bardzo błogo. Jest to bardzo subtelne. Telepatycznie Ci przekazywałam jedno miejsce do masowania i dokładnie tam masowałeś. Jesteś prowadzony”.

Masaż 3:
„To było niezwykłe. Dzisiaj nie odleciałam. Ale byłam cały czas w ciele. Poczułam każdą część i komórkę ciała. Poczułam, że ciało jest inteligentne. Dawałam miłość swemu ciału i to dało mi dzisiaj dużo miłości. Zaczęłam dawać i rozprzestrzeniać miłość w ciele i przez ciało. Dla mnie jest to powrót do ciała. Poczułam fizycznie dotyk i inteligencję ciała. Choć o tym czytałam wcześniej, teraz to poczułam. Poczułam, masaż w intencji harmonii wszystkich poziomów. Przez długi czas lekceważyłam ciało i teraz nastąpił godny powrót do ciała”.
(uzdrowiciel duchowy).
„Czuje jak dużo schodzi z nerki…Czuję, że ze mnie wychodzi dużo i będzie wychodzić jeszcze przez kilka dni. Miałem dużo zakodowane w nerkach i czuje, że to wychodzi.” (bioenergeterapeuta, ezgorcysta).