Urodziłem się w rodzinie artystycznej Ojciec-Wojciech Wiszniewski-był reżyserem filmowym (Wojciech Wiszniewski – Życie i twórczość | Artysta | Culture.plElementarz (1976) film opis – Filmweb), mama Joanna Wiszniewska-Domańską jest artystą plastykiem (Joanna Wiszniewska-Domańska – Wikipedia, wolna encyklopediaJoanna Wiszniewska-Domańska – dzieła artysty – tylkosztuka.pl).

Już w dzieciństwie stykałem się w swoim domu z artystami, aktorami, muzykami itd i byłem pod wpływem twórczej atmosfery tworzonej przez wolnych, niezależnych i kreatywnych ludzi .

W okresie liceum zainteresowałem się praktyką jogi, najpierw w lokalnym domu kultury, potem brałem udział w warsztatach Sławka Bubicza i Jurka Jaguckiego.

Zainteresowanie twórczością i technikami relaksacyjnymi z czasem przerodziło się w styl życia i pracy.

Duży wpływ na to wywarło spotkanie z Rickiem Jarow, twórcą podejścia Antykariera, które uczy jak robić w pracy to w co się wierzy i lubi. Przez 10 lat brałem regularnie udział w warsztatach Ricka Jarow i kilka z nich organizowałem a potem sam zacząłem prowadzić warsztaty w oparciu o koncepcje Antykariery. 

To podejście zaowocowało stworzeniem później własnego programu autorskiego Akademia Terapii Ekspresyjnych, którego misją jest wspieranie rozwoju ludzi poprzez działania arteterapeutyczne i kreatywne.

W 1994 roku rozpocząłem pracę jako instruktor relaksacji w łódzkim ośrodku zdrowia.  

W 1999 roku po ukończeniu pierwszego w Polsce kursu arteterapii organizowanego przez Instytut Eriksonowski, pioniera polskiej arteterapii profesora Wiesława Karolaka i Krzysztofa Klajsa, szefa Instytutu Eriksonowskiego.

Przez lata pogłębiałem swoje zainteresowania i doświadczenie. Udało mi się spotkać osobiście i brać udział w warsztatach wybitnych mistrzyń terapii ekspresyjnych AnnęyHalprin, Gabrielle Roth, Emilie Conrad i Ruth Zaporah.

Owocem tych inspiracji było stworzenie w 2004 roku Akademii Terapii Ekspresyjnych-autorskiego programu terapii ekspresyjnych, który miał 24 edycje i ukończyło go ponad 240 osób.

Równocześnie uczyłem się w obszarze technik relaksacyjnych i pracy z ciałem, jogi, czi kung, masażu hawajskiego lomilomi itd.

Udało mi się spotkać i uczyć u wybitnych nauczycieli w tych dyscyplinach: masaż lomilomi -Susan Floyd, hawajskie techniki uzdrawiania-Laura Kealoha Yardley, Martyn Caruthers, Serge Kahili King. 

Ćwiczenia lecznicze i uzdrawiające Czi Kung-Michaell Winn, Franceso Garipolii, Mistrz Mantak Chia, Mistrz Tai Czi  Wudang  Zhou Xuan Yun. Ukończyłem też kurs instruktorski Jogi wg Sivanandy, brałem udział w kursie instruktorskim Jin Jogi, przez kilka lat byłem też instruktorem tybetańskiej Jantra Jogi-wg przekazu Mistrza Namhai Norbu Rinpocze.

Brałem tez udział w pełnym szkoleniu ćwiczeń pomagających uwolnić się od skutków traumy z Dawidem Bercellim oraz w cztero letnim szkoleniu pracy z ciałem wywodzącym się z pracy Reicha i pracującym w oparciu o ćwiczenia bieoenergetyczne i teorię struktur charakteru.

W 2014 roku ukończyłem szkolenie Zen Coaching i zostałem certyfikowany w tej metodzie pracy.

Obecnie pracuję prowadząc sesje indywidualne (arteterapia, praca z ciałem, Zen Coaching, uzdrawianie energetyczne, masaże lomilomi itd.) i warsztaty w oparciu o działania kreatywne (taniec, rysunek, terapie dźwiękiem , kreatywne pisanie),  zachodnią pracę z ciałem i wschodnie techniki pracy z ciałem, uzdrawianie kontemplacyjne i energetyczne, jak i hawajskie techniki uzdrawiania i pracy z ciałem. Regularnie prowadzę też zajęcia jogi, czi kung oraz muzykoterapii dla seniorów.

Kontakt: stardance33@gmail.com, 791927957