Praca ze snami.

Praca ze snami.

Praca ze snami.

 

Ludzie od zarania interesowali się snami.

Sztuka interpretacji snów była domeną szamanów, kapłanów obecnie interesuje psychologów.

 

Sny są zaszyfrowanymi kluczami i drogowskazami-
Poprzez prace ze snami możemy lepiej odnajdywać kierunek w życiu.

W snach zapisane są symbolicznie wspomnienia z przeszłości , niedokończone historie, których przepracowanie uwalnia blokady.

Poprzez prace ze snami możemy uwalniać się od napięć w ciele i blokad w polu energii.

Sny są mapą do niezrealizowanych potencjałów.
Nasze talenty i potencjały odzwierciedlane są także w symbolach sennych i praca z nimi może nam pomoc zrozumieć i rozwinąć swoje talenty.

Sny fascynują już od zarania dziejów. W Biblii są wzmianki o tym jak dzięki zdolności tłumaczenia snów prorok dostał się w łaski faraona. W tradycjach szamańskich uważa się, że poprzez sny można się komunikować z duchami opiekuńczymi i przodkami, czy otrzymywać przesłania, ostrzeżenia przed zagrożeniami jak i wskazówki co do życia.

 

Podobno Indianie tańczyli sny i wyrażali je w pieśniach aby zrozumieć przeslanie przodków.
W wielu kulturach i plemionach uważano pracę ze snami za coś ważnego i koniecznego aby móc zdrowo i harmonijnie żyć i wzrastać, ponieważ wierzono, że mądrość Stwórcy, świata natury, przodków przejawia się i przemawia do człowieka właśnie w snach.

Szamani uważają, że w snach można podróżować, diagnozować i uzdrawiać.
Współczesne podejście do pracy ze snami zaczęło się wraz z odkryciami Freuda i początkami rozwoju psychologii.
Jeżeli świadomie tłumimy nieakceptowane emocje i popędy, to logiczne jest, że przejawiają się one właśnie wtedy, kiedy kontrola świadomości jest słabsza czyli w postaci marzeń i symboli sennych.
Jung rozwinął koncepcje Freuda dodając, że w snach wyrażają się nie tylko indywidualne popędy, stłumione emocje, czy represjonowana seksualność ale także nieświadomość zbiorowa, czy archetypy.
Czyli w uproszczeniu śnimy nie tylko o tym co jest w nas ale na świecie, w polu kraju, rodu czy świata.
Nie śnimy tylko o sobie i wydarzeniach z tego  świata. Śnimy także o postaciach z tzw „innych światów”. Śnimy też o zmarłych, duchach, aniołach, przesłaniach przewodników. W końcu śnimy o samej naturze rzeczywistości, na przykład archetypowych prawach rozwoju, czy świadomości przejawiających się jako archetypowe postacie czy mityczna opowieść o wędrówce bohatera.

 

W uproszczeniu są dwa podstawowe podejścia do pracy ze snami:
A) Psychologiczne: wszystko we śnie jest odbiciem danej osoby. Wszystkie postacie i motywy ze snu odzwierciedlają wnętrze człowieka, jego historię, doświadczenia, postawy, stłumione w podświadomości emocje, popędy czy nieświadome przekonania itd.
B) Szamańskie: w snach odbieramy wrażenia i przesłania z innych wymiarów. Możemy śnić o duchach zmarłych osób. Możemy we snie widzieć przyszłe zdarzenia tzw sny prorocze, otrzymać prowadzenie od Wyższego Ja czy przewodników. Możemy być w snach ostrzegani przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem, możemy w snach widzieć symbolicznie zagrożenie i dzięki temu możemy mieć szansę, by go uniknąć.
C) Duchowe spojrzenie na sny może się rodzić z tego, że zadamy sobie pytanie jak jest możliwe, że ludzie śnią o przyszłych wydarzeniach? Czy czas nie istnieje tak jak nam się wydaje? Jak to jest możliwe, że w snach spotykamy osoby zmarłe? Czy to znaczy, że one nadal istnieją mimo, że nie mają ciała?

Jaka jest natura snu? Jaka jest natura  świadomości?

Uważne badanie różnych zjawisk związanych ze snami prowadzi do zgłębiania nauk duchowych, które mówią o tym, że istnieje jeszcze inna rzeczywistość poza tą widzialną gołym okiem, a w snach czasami możemy mieć do niej dostęp.

W snach z wyższych wymiarów otrzymuje się wskazówki od Mistrzów i Aniołów.

W snach z niższych wymiarów można we śnie spotykać dusze cierpiące, „czyśćcowe” lub czuć się atakowanym przez złe i niskie energie.
Ze snami można i warto pracować zarówno dla korzyści psychologicznych , rozwojowych jak i dla duchowych.

Podobno wiele ważnych wynalazków takich jak na przykład teoria względności, czy tablica Mendelejewa zostało dokonanych we śnie.
Praca ze snami może nam wiele dać:
1) Lepsze zrozumienie siebie i swoich podświadomych problemów i potrzeb.
2) Może wspierać w okrywaniu kierunku życia zgodnego z duszą i losem człowieka.
3) Poprzez pracę ze snami możemy mieć dostęp swoich zranień i kompleksów i je uzdrawiać.
4) Sny mogą nas ostrzegać przed niebezpieczeństwami i zagrożeniami oraz wskazywać jak im zaradzić.

Na przykład kiedyś prowadziłem warsztaty masażu Lomilomi i w nocy śniło mi się, że z garażu naszego ośrodka wyczołgał się dziwny, nieprzyjemny ciemny stwór, podobny do Goluma. Rano zapytałem się właścicielki kto mieszka w tamtym budynku. Powiedziała mi, że w tym domu mieszkał gangster, który właśnie odsiaduje długi wyrok za poważne przestępstwa. Energia jego domu i tego co się działo w garażu przejawiła się w postaci snu. Było to tzw odzwierciedlenie energii otoczenia we śnie.
5) Poprzez prace ze snami możemy lepiej zrozumieć życie duszy, jej potrzeby i odbierać nauki od duchowych przewodników czy Wyższego Ja.
6) Praca ze snami może być początkiem drogi duchowej czy szamańskiej.
7) Praca ze snami może wspierać proces samouzdrawiania i terapii poprzez dostarczanie cennych informacji z czym teraz warto pracować.

Jest wiele technik, które sprawdzają się w tej pracy ze snami:
1) Interpretacja analityczna: polega na analizie symboli sennych w celu zrozumienia znaczenia snów.

2) Aktywna wyobraźnia polega na rozmowie z postaciami czy przedmiotami ze snu w celu zrozumienia ich przeslania
3) Praca ze snem w wizualizacji: polega na wejściu ponownie w sen i zmianie jego rzeczywistości aby zmienić wyrażane przez ten sen wzorce.
4) Praca ze snem w ciele
Polega na pracy z energią snu w ciele aby uwolnić się od blokad energetycznych wyrażanych przez sen i przekształcić je w pozytywną energię.
5) Praca ze snem poprzez dźwięk i pieśń.
Sen może być okazją do ułożenia uzdrawiającej pieśni albo wiersza aby zrozumieć i wyrazić jego przeslanie.
Poprzez dźwięk można uzdrawiać energie jakie wyrażał sen.
6) Praca ze snem poprzez rysunek.
Można narysować sen po to aby go lepiej zrozumieć czy zmienić związane z nim wzorce.
7) Tańczenie snów, podobnie jak praca z ciałem, pozwala uświadomić sobie przesłania snów i zmieniać ich energię.
8) Można zapisać sen i zmienić sen w formę opowiadania, co może mieć podobne działanie jak terapeutyczne opowiadanie historii.
9) Sny można programować w celu uzdrawiania czy szybkiej nauki np języka czy prowadzenia samochodu.
10) Szamańska praca ze snem: można pracować ze snem poprzez podróż szamańską traktując sen jako portal do innego wymiaru.
11) Istnieją jeszcze inne duchowe i ezoteryczne techniki pracy ze snami, które jednak

Trzeba otrzymać bezpośrednio od nauczyciela.

 

Pracuję ze snami od wielu lat.

Pracuję na rożne sposoby z własnymi snami.

Prowadzę sesje indywidualne jeżeli ktoś ma taką potrzebę.

Prowadziłem wiele warsztatów o pracy ze snami i kiedyś napisałem książkę, „Samouzdrawianie i praca ze snami”, którą wydało Studio Astropsychologii

(aktualnie można ją u mnie nabyć w pdf).

Sny są odzwierciedleniem naszego pola energii.
Według nauk szamańskich wiele rzeczy najpierw powstaje na poziomie świata niewidzialnego i rzeczywistości snu, a potem dopiero przejawia się w życiu.
Jeżeli usuniemy złą energię, która przejawia się w snach, jest większa szansa, że nie przejawi się w życiu w postaci trudnych sytuacji lub chorób.
Jeżeli rozwiniemy dobrą energię, która się przejawia w snach i symbolizuje nasze szanse i potencjały, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że przejawi się w życiu przyciągając do nas dobre wydarzenia. Możemy łatwiej wykorzystać szanse i okazje dawane przez los i życie.

Ze snami łatwiej jest pracować z pomocą drugiej osoby, która rozumie język snów i wie jak z nimi pracować.
Ze snami można pracować online.
Osoby zainteresowane sesjami pracy ze snami , technikami opisanymi powyżej lub warsztatami online zapraszam do kontaktu.

Mateusz Wiszniewski, arteterapeuta, Zen Coach, autor książki: Samouzdrawianie i praca ze snami.
Stardance33@gmail.com, 791927957