Uwalnianie bioder i barków- Core Energetics,  Joga, Taniec

“Uwalnianie bioder i barków”-
Core Energetics: 
Joga, Taniec i Praca z Ciałem.

 

07.12.18 , Kraków
Holistica, ul. Topolowa 18/2
piątek godz. 18.30-21.30

14.12.18 , Zatoka Jogi. Sopot
ul. 3 Maja 6a/1
piątek godz. 18.00-21.00

Biodra i barki to kluczowe obszary gdzie kumulujemy dużo stresu
i blokujemy przepływ energii witalnej ograniczając swoja żywotność.
Uwolnienie napięć w barkach przynosi ulgę i pozwala lepiej sięgać po to co w życiu ważne.
Uwolnienie napięć w biodrach i dolnej części pleców, zmniejsza ryzyko bólu pleców, zwiększa elastyczność i grację ruchu,
pomaga w byciu spontanicznym, podnosi poziom energii i ułatwia cieszyć się życiem…

„…każde uwolnienie napięcia jest krokiem ku odzyskaniu samego siebie, nawet jeżeli pacjent nie potrafi w pełni utrzymać tego stanu”. A. Lowen Radość S.13
„Core Energetics skupia się na uwolnieniu dobrej energii rdzenia, a nie koncentruje się na korygowaniu konkretnych zaburzeń, czy niedomagań”. J. Pierrakos. Core Energetics, s. 200-202
„Stłumione w ciele emocje, wspomnienia traumatycznych przeżyć, blokady ograniczają nasze możliwości cieszenia się życiem, kochania i wchodzenia w dające szczęście i spełnienie relacje. Uświadomienie sobie i uwolnienie emocji i blokad stłumionych w ciele pomaga bardziej otworzyć się na życie, robić postępy w swoich relacjach z ludźmi, także ułatwia postępy w praktyce Jogi, czy tańca. (Stłumione emocje i wspomnienia traumatycznych przeżyć, blokady przepływu energii często utrudniają poprawne wykonywanie kroków tanecznych i pozycji Jogi). Joga i praktyka medytacji uczy jak wyciszyć i obserwować emocje, które uwalniamy w procesie Core Energetics. Uczy jak stawać się świadomym swojego Wyższego Ja i Core”. MW

Uwolnij stres i skutki traumy, otwórz się na przepływ energii, podnieś wibrację, uspokój umysł, otwórz się na miłość-interdyscyplinarne podejście do pracy z ciałem.

W programie:

Ćwiczenia Core Energetics-praca z ciałem, uwalnianie emocji, odblokowywanie przepływu energii witalnej, rozumienie siebie i swojego życia poprzez koncepcje: Niższe Ja, Wyższe Ja, Maska i Core, wprowadzenie do struktur charakteru.

Temat przewodni: Uwalnianie napięć w ramionach i biodrach.

Taniec Terapeutyczny- integracja grupy, radość tańca i radość spotkania, praca z ciałem w tańcu ciała, uwalnianie napięć i uzdrawianie w tańcu.
Taniec wspierający uwalnianie napięć i otwierający przepływ w ramionach i biodrach.

Jin Joga, ćwiczenia oddechowe, relaksacja- uwalnianie głębokich napięć oraz skutków traumy i stresu z powięzi, pogłębienie relaksacji, regenerująca wizualizacja, wyciszenie, rozwijanie zdolności bycia uważnym i medytacji.
Na tym, warsztacie skupiamy się na uwalnianiu powięzi w barkach i biodrach
Terapia dźwiękiem-uzdrawianie komórkowe, podnoszenie wibracji, pogłębienie relaksacji poprzez dźwięki mis, gongów, kamertonów, fletów itd.

Core Energetics-terapia stworzona przez ucznia Reicha i przyjaciela współpracownika Lowena, dr Johna Pierrakosa. Podobnie jak bioenergetyka opiera się na założeniu, że przeżycie i uwolnienie stłumionych emocji przywraca pełen przepływ życiowej energii w ciele i co daje witalność, radość życia, otwiera na miłość i daje większe możliwości samorealizacji.

Taniec terapeutyczny-wykorzystuje techniki improwizacji tańca, tańców etnicznych, teatru tańca itd. w celu poprawy nastroju, zdrowia, relacji z ludźmi, odblokowywania przepływu energii, integracji danej osoby, podnoszenia wibracji i rozwijania doświadczeń duchowych.

Jin Joga-polega na wykorzystaniu prostych pozycji Jogi w celu osiągnięcia głębokiego rozluźnienia , wyciszenia, otwarcia i przepływu energii w meridianach oraz uwolnienia napięć w powięzi, gdzie zwykle zakumulowany jest głęboki stres, stłumione emocje i pamięć traumy. Praktyka Jin Jogi jest bezpieczna, głęboko odpręża, uspokaja, wycisza i regeneruje.

Wyciszenie umysłu, rozwijanie uważności i medytacja- pomaga uspokoić umysł, uczy sztuki bycia świadomym i obecnym tu i teraz. Uczy jak być tu i teraz i pomaga rozwijać świadomość swojego ciała, emocji i myśli, bez utożsamiania się z nimi i bez tłumienia ich.

Terapia dźwiękiem-stosowana w wielu kulturach jako forma uzdrawiania od tysięcy lat, pomaga uwolnić blokady w ciele fizycznym i ciałach subtelnych, wspiera procesy regeneracji i uzdrawiania, podnosi wibrację.

Prowadzący: dr Mateusz Wiszniewski arteterapeuta, Coach certyfikowany w Zen Coaching Network.
Od wielu lat prowadzi warsztaty i sesje indywidualne z zakresu terapii ekspresyjnych, tańca i rysunku (od 2000) oraz ćwiczeń relaksacyjnych i wizualizacji (od 1994). Jest jednym z wykładowców podyplomowego studium arteterapii, choreoterapii i muzykoterapii. Brał udział w warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez wielu mistrzów terapii ekspresyjnych, między innymi w USA. Od lat pasjonuje się różnymi metodami pracy z ciałem. Jest instruktorem z Chi Kung-Healing Dao, Wu Ji Hun Dun Czi Kung oraz Jogi wg metody Sivanandy. Obecnie uczy się na trzecim roku, czteroletniego szkolenia psychoterapii i pracy z ciałem-Core Energetics i prowadzi zajęcia Core Energetics pod superwizją. Jest autorem książek: Uzdrawiający Taniec, Zrelaksuj się i Żyj Twórczo, Samouzdrawianie i Praca ze Snami, Huna w Samouzdrawianiu i Autoterapii oraz Potęga Wizualizacji, Taniec jako Terapia.
Cena 50 PLN za 3,0 godziny zajęć.

Informacje i zgłoszenia: Mateusz Wiszniewski, stardance33@gmail.com, 791927957, www.mateuszwiszniewski.euwww.terapiaprzezsztuke.pl.