O sobie.

Mateusz Wiszniewski- pochodzę z rodziny artystycznej (ojciec reżyser filmowy i matka artysta plastyk).

Od lat fascynuje się twórczą ekspresją i jej wpływem na rozwój osobisty człowieka.  Pasjonuje się twórczością i tworzeniem, tworzę mandale, piszę wiersze, tańczę (taniec spontaniczny i improwizacje) , gram na fletach i prowadzę warsztaty rozwoju osobistego przez sztukę.
Jest jednym z pionierów rozwoju osobistego w Polsce. W 1994 obroniłem na wydziale socjologii kultury w Łodzi pracę magisterską na temat zainteresowania Buddyzmem w Polsce i o medytacji (Mindfullness stał się modny o wiele lat później). W 2006 obrobniłem doktoratem z socjologii tańca (taniec jako forma spędzania wolnego czasu i terapii stał się popularny wiele lat później). Zaprosiłem do Polski Mistrzynię Lomilomi Susan Floyd, co dało początek rozwojowi szkoły masażu LOMILOMI. Zaprosiłem też do Polski pierwszą nauczycielką Pięciu Rytmów, szamankę Kate Sheela z USA. Regularnie ćwiczę i prowadzi zajęcia z różnych form ćwiczeń relaksacyjnych (Czi Kung i Jin Joga).
W 1999 roku ukończyłem pierwszą edycję kursu arteterapii w Łodzi.
Od tego czasu zainteresuje się różnymi formami rozwoju, edukacji i terapii przez sztukę, a zwłaszcza taniec.
Posiadam duże praktyczne doświadczenie w prowadzeniu zajęć i warsztatów. Od 1994 roku prowadzę zajęcia i warsztaty technik relaksacyjnych i wizualizacji. Od 1999 roku prowadzi zajęcia warsztaty i obozy z elementami tańca terapeutycznego i różnych form terapii sztuką. Pracuję z wieloma formami twórczej ekspresji, technik relaksacyjnych i pracy z ciałem. Jest jednym z wykładowców na podyplomowym studium arteterapii i choreoterapii. Od kilku lat prowadzi regularnie zajęcia relaksacyjne dla seniorów.
Jest instruktorem improwizacji tańca i symboliki ciała i eksperymentalnego teatru improwizacji tańca oraz instruktorem ćwiczeń profilaktycznych i leczniczych Czi Kung Healing Dao, Wuji Hun Dun Czi Kung, Jogi wg metody Sivanandy oraz uczy Jin Jogi i masażu Lomilomi i Kahiloa (kurs instruktorski w Aloha International na Hawajach). Brałem udział w warsztatach uwalniania skutków traumy wywodzących się z bioenergetyki. Brałem udział w wielu warsztatach tańca terapeutycznego prowadzonych przez mistrzów tej dyscypliny w USA (Anny Halprin, Gabrielle Roth, Emilie Conrad, Ruth Zaporah). Obecnie uczę się na czwartym roku psychoterapii opartej o pracę z ciałem wg metody Core Energetics (podobna do bioenergetyki ale włączająca wymiar duchowy-Core) i pracuje pod superwizja Instytutu Core Energetics.

Wiele lat temu , w 2014 ukończyłem szkolenie Zen Coaching i bardzo cenie to podejście terapii i coachingu opartego na uważności.
W swojej pracy inspiruje się amerykańskim nurtem arteterapii -terapii ekspresyjnych.
Jest autorem programu rozwoju osobistego przez sztukę i szkolenia dla instruktorów Akademia Terapii Ekspresyjnych. Do 2019 zostało ukończonych XVIII edycji i program ukończyło około 200 osób. Wiele z nich prowadzi teraz swoje zajęcia. Doktorat z zakresu antropologii tańca obroniłem na UŁ w 2006 roku, na wydziale Socjologii Kultury. Jest autorem książek z zakresu rozwoju osobistego: Potęga Wizualizacji-3 wydania, „Potęga Wizualizacji”-3 wydania, „Zrelaksuj się i Żyj Twórczo”, „Uzdrawiający Taniec” , “Smouzdrawianie i praca ze snami” , “Huna w samouzdrawianiu”  „Taniec jako terapia” oraz licznych artykułów na temat arteterapii i tańca terapeutycznego. www.mateuszwiszniewski.eu , www.terapiaprzezsztuke.pl

Prywatnie lubię rysować mandale, gram na fletach, tańczę, regularnie ćwiczę Jogę i Czi Kung. Uczę się psychoterapii poprzez pracę z ciałem. Bardzo cenię też empatyczne porozumienie Marshala Rosenberga i Zen Coaching-coaching i terapię oparta na uważności i byciu tu i teraz.